رجیستری کارتخوان سیار یکی از موضوعاتی است که بسیاری از کسبه را نگران کرده است. طبق قوانین وضع شده، دستگاه های کارتخوان سیار که سیمکارت خور هستند مشمول طرح رجیستری کارت خوان میباشند و در صورتی که ثبت رجیستری کارتخوان انجام نشده باشد، دستگاه قطع می شود.

شما می توانید با مراجعه به سامانه رجیستری دستگاه کارتخوان برای ثبت و یا استعلام رجیستری دستگاه پوز خود اقدام کنید.

در صورتی که شما هم دارای دستگاه پوز سیار هستید و ابهاماتی در خصوص رجیستری دستگاه های کارتخوان دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

رجیستری کارتخوان چیست؟

طبق قوانین وضع شده در خصوص مبارزه با کالای قاچاق، حالا دیگر علاوه بر دیگر وسایل الکترونیک سیمکارت خور مثل موبایل، طرح رجیستری نیز شامل دستگاه های کارتخوان نیز می شود. طبق این طرح، هر شخص دارنده کارتخوان سیار و یا هر شخصی که درصدد خرید دستگاه پوز سیار می باشد باید برای ثبت رجیستری کارتخوان خود در سامانه رجیستری دستگاه کارتخوان اقدام کنند.

در صورتی که رجیستری کارتخوان شما انجام نشده باشد، دستگاه قطع خواهد شد و شما تا زمانی که فرآیند رجیستری دستگاه را انجام نداده باشید، نمی توانید از کارتخوان استفاده کنید.

قبل از ثبت رجیستری کارتخوان، استعلام بگیرید

در صورتی که می خواهید اقدام به ثبت رجیستری کارتخوان خود کنید، قبل از هرچیز استعلام بگیرید. شما می توانید با یکی از روش های زیر استعلام رجیستری دستگاه پوز خود را بگیرید.

  • از طریق شماره گیری کد دستوری #7777*
  • از طریق پیامک به شماره 7777
  • از طریق اپلیکشن همتا
  • از طریق مراجعه به سامانه همتا

شما می توانید از طریق هریک از روش های بالا استعلام رجیستری دستگاه پوز خود را بگیرید. یکی از مرسوم ترین روش ها، مراجعه به سامانه همتا می باشد. در ادامه نحوه استعلام رجیستری کارتخوان از طریق سامانه همتا را آموزش خواهیم داد.

استعلام ثبت رجیستری دستگاه پوز از طریق سامانه رجیستری دستگاه کارتخوان

برای ثبت رجیستری کارتخوان و یا حتی استعلام از رجیستربودن و یا نبودن آن می توانید اپلیکیشن همتا را بر روی موبایل خود دانلود کنید و یا به سامانه همتا مراجعه کنید.

سامانه همتا یا سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی با همکاری با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک، در خصوص ثبت رجیستری تجهیزات دارای سیمکارت یا به اصطلاح موبایل واره ها می پردازد.

تمامی کارتخوان ها شامل طرح رجیستری نمی شوند

بسیاری فکر میکنند که تمامی دستگاه های کارتخوان مشمول طرح رجیستری کارتخوان می شوند. در صورتی که اینطور نیست. دستگاه پوزهای تولید ایران مانند کارتخوان T3 و دیگر کارتخوان هایی که از طریق مبادی رسمی وارد کشور می شوند، نیاز به رجیستر شدن ندارند.

سوالی دارید، از ما بپرسید

در صورتی که درخصوص رجیستری کارتخوان سیار و دیگر موارد مربوطه سوالی دارید، پیام خود را برای ما کامنت کنید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ مارا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید